Wyciąganie kierownicy

Peszke
Posty: 21
Rejestracja: 14 kwie 2019, 22:15

Wyciąganie kierownicy

Post autor: Peszke »

Ostatnio wyciągałem kierownicę do obszycia, po niżej opiszę jak to zrobić by nie zabolało po kieszeni:

Po zdjęciu poduszki i odkręceniu śruby trzymającej ster, kiera nie chciała zejść, zapadła decyzja o nakręceniu śruby złapaniu kierownicy i wybijaniu za pomocą przedłużki.. to był błąd kiera nie zeszła.. za to puściło łożysko w przekładni przy stacyjce - które jest zaprasowane i nie da się go wymienić.
Więc trzeba było kupić nowy układ kierowniczy..

Ściąganie kierownicy:
1. odkręcamy poduche
2. odkręcamy nakrętkę trzymającą ster
3. ściągamy plastiki do okola stacyjki, rozpinamy migacze, wycieraczki
4. od dołu rozpinamy kolumnę kierownicy od maglownicy
5. wyciągamy całość
6. zbijamy kierownicę od drugiej strony
7. wszystko pięknie schodzi

W moim przypadku ściągacz nic nie dał gdyż, zdewastował by tylko kierownicę.

Taki sposób ściągania zaoszczędzi wam czasu, pieniędzy i wk..
mesel
Posty: 2
Rejestracja: 11 sty 2019, 16:57

Re: Wyciąganie kierownicy

Post autor: mesel »

Mi zdjęcie kierownicy, wymiana taśmy i ponowny montaż zajął jakieś 15 min. Stosowanie agresywnych rozwiązań siłowych potrafi się mścić.
Kiedyś kupiłem ściągacz za niecałe 40 zł i przy tej operacji sprawdził się idealnie. Wystarczy jedynie nie wykręcać całkowicie śruby kierownicy a odkręcić ją na około 1 cm. Prościzna i bez dodatkowych szkód.

Ściągacz https://www.jula.pl/catalog/motoryzacja ... wy-033184/
darekb1
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2019, 07:46

Re: Wyciąganie kierownicy

Post autor: darekb1 »

U mnie niestety takim sciagaczem ani rusz... predzej bym wyrwal szkielet kierownicy a nie pusci.
Chcialem wykrecic cala kolumne ale musze sprawdzic bo na 1 rzut oka wyglada jakby byla przykrecona na sruby ze zrywalnymi łbami.
darekb1
Posty: 10
Rejestracja: 03 lip 2019, 07:46

Re: Wyciąganie kierownicy

Post autor: darekb1 »

Ok ogarniete. Kilka razy popsikalem wieloklin olejkiem i odrdzewiaczem. Potem zostawilem lekko luzna srube i jezdzilem tak kilka dni obstujujac kierownice. Dzisiaj zastosowalem inny sciagacz i poszlo jakos :)
ODPOWIEDZ